KOLEKTORY DANYCH

Kolektor danych to przenośny komputer wyposażony w czytniki kodów kreskowych, monochromatyczny, kilku wierszowy niedotykowy ekran. Wymiana danych zebranych za ich pośrednictwem odbywa się poprzez stację dokującą. Urządzenia te zwykle działają w trybie offline.

Są urządzeniami technologicznie prostszymi od komputerów mobilnych.

Kolektor danych, zwany również mobilnym terminalem, został stworzony w celu ułatwienia przeprowadzania prac magazynowych. W związku z rosnącymi wymaganiami większości branż w zakresie magazynowanie i dystrybuowania towarów z hal, niezbędne stało się stworzenie rozwiązań, które nie tylko ułatwią wykonywanie zadań magazynierom, ale również przyspieszą ich pracę.

Czym jest kolektor danych?

Jest to niewielkie, mobilne urządzenie, którego zadaniem jest zbieranie, przechowywanie oraz przechowywanie danych. W większości nowoczesnych przedsiębiorstw, stanowi on zastępstwo dla tradycyjnych czytników kodów kreskowych, które okazują się rozwiązaniami dość zawodnymi i często zbyt powolnymi dla obecnych standardów.

Kolektor danych składa się ze specjalnego czytnika kodów, klawiatury oraz ekranu LCD. Funkcjonowaniem jest mu znacznie bliżej do prostego smartfona niż tradycyjnego czytnika danych, stosowanego w poprzednich latach. Zatem podsumowując, kolektor może okazać się doskonałym wyborem dla przedsiębiorstw, które stawiają na nowoczesność, działają szybko i sprawnie.

Jak działa kolektor?

Z uwagi na obecność wielu udogodnień, kolektor jest zbliżony funkcjonowaniem do wyżej wspomnianego smartfona – z tym, że jest znacznie bardziej wyspecjalizowany. Umożliwia skanowanie kodów, zapamiętywanie ich oraz przesyłania do baz danych, ale również wykonywanie zdjęć i wiele innych czynności. Podczas gdy standardowy czytnik kodów pozwala jedynie na odkodowanie numeracji z produktu – kolektor danych zapewnia znacznie szerszy zakres czynności o charakterze magazynowym w jednym, niewielkim urządzeniu.

W sprzedaży znajduje się szeroka gama tego typu urządzeń od rozmaitych producentów. Przed zakupem, należy dokładnie określić swoje zapotrzebowanie – tak, by wybrać najlepszą możliwą opcję dla danego przedsiębiorstwa.

Na co zwrócić uwagę?

Jako że większość kolektorów danych funkcjonuje w zbliżony sposób, najważniejszą kwestią wydaje się być dobór odpowiedniego systemu operacyjnego. Wśród najpowszechniej używanych oprogramowań w tym zakresie znajdują się Android oraz Windows. Podczas gdy ten pierwszy ma za sobą znacznie dłuższą historię, drugi – wydaje się być dużo bardziej przyszłościowym rozwiązaniem.

Jeżeli jednak większość osprzętu w biurze działa w oparciu o system Windows, lepszym wyborem może okazać się kolektor wspierany właśnie przez ten rodzaj oprogramowania. Jeśli jednak nie ma to większego znaczenia – wydaje się, że obecnie Android oferuje lepsze zabezpieczenia urządzeniom do zbierania danych.

Gdzie sprawdzą się kolektory?

Oprócz najbardziej klasycznych prac magazynowych, urządzenie to będzie odpowiednim wyborem między innymi do ułatwienia odpowiedniego funkcjonowania firm spedycyjnych. W wielu tego typu przedsiębiorstwach, kurierzy mają obowiązek wykonać fotografię dostarczonego towaru – a taką właśnie możliwość zapewnia kolektor danych.

Dodatkowo, to doskonały wybór również do przeprowadzania inwentaryzacji – nie tylko w magazynach, ale również (przykładowo) w biurach. Zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą kolektorów, a w razie pytań lub wątpliwości – zapraszamy do kontaktu.

W naszej ofercie znajduje się wiele interesujących kolektorów danych. Dzięki temu każdy dobierze urządzenie spełniające jego wymagania.

W ofercie posiadamy miedzy innymi: Cipherlab CPT 8001 LCipherlab CPT 8200 Laser

cipherlab CPT 8001 dsg centrum
Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9