DRUKARKI ETYKIET KOLOROWYCH

Drukarka etykiet kolorowych to urządzenie coraz bardziej popularne na rynku. Dzięki swoim możliwością są w stanie zapewnić wydruk kolorowych etykiet z własnym projektem praktycznie na żądanie. Dzięki temu czas oraz koszt takiego wydruku są zmniejszone do minimum. Jest to nowy trend, który staje się coraz bardziej dostępny dla przedsiębiorców.

Drukarka etykiet umożliwia oznakowanie przy pomocy kodów kresowych, a zatem wykorzystywana jest w systemach automatycznej identyfikacji. Innowacyjne drukarki etykiet kolorowych dodatkowo pozwalają na uzyskanie ciekawego i nowoczesnego wyglądu. Przy czym nie chodzi tu tylko o kolorową czcionkę, ale również o wydruk kolorowego tła, grafiki, logo, zdjęcia czy też wykresu. Z tego też względu drukarka etykiet kolorowych znajduje obecnie zastosowanie w wielu branżach.

Do czego służy drukarka etykiet kolorowych?

Drukarka etykiet kolorowych to niezawodne, a do tego wydajne urządzenie, umożliwiające drukowanie oznaczeń w kolorze. Taki wydruk, poza tym że jest atrakcyjny wizualnie, pozwala przy tym wyróżnić dany produkt na tle pozostałych, które zawierają tradycje czarno-białe etykiety.

Oczywiście wydruk klasycznych czy kolorowych etykiem zawsze można zlecić firmie zewnętrznej. Nie mniej jednak w wielu przypadkach znacznie bardziej opłaca się zakup własnej drukarki. W takich branżach jak transport i logistyka rozwiązanie to wydaje się być wręcz koniecznością. Drukarka etykiet kolorowych pozwala na drukowanie barwnych identyfikatorów i niestandardowych oznakowań na bieżąco. Nie ma, więc potrzeby gromadzenia zapasów, ani ciągłego oczekiwania na realizację zamówień przez firmę zewnętrzną. Co za tym idzie nie wystąpi też przestój w produkcji.

Gdzie znajduje zastosowanie drukarka etykiet kolorowych?

Drukarki etykiet kolorowych znajdują zastosowanie w wielu środowiskach pracy, takich jak chociażby biura i urzędy, ale też w bibliotekach, archiwach, a nawet w firmach cateringowych. Takich kolorowych wydruków używa się również w branżach spożywczych, farmaceutycznych i kosmetycznych. Wówczas etykiety umieszcza się na różnego rodzaju pojemniczkach oraz słoiczkach. Kolorowe oznaczenia, zawierające nazwy produktów, producenta, zdjęcia itp., są znacznie bardziej atrakcyjne wizualnie od tych czarno-białych i skutecznie przyciągają wzrok klientów.

Drukarki do etykiet kolorowych z powodzeniem mogą być też wykorzystywanie w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, w których zachodzi potrzeba drukowania kolorowych oznaczeń najwyższej jakości. Należy bowiem pamiętać, iż te nowoczesne urządzenia biurowe umożliwią nie tylko drukowanie kolorowych identyfikatorów, ale też legitymacji, wizytówek, przepustek, kuponów, biletów, rachunków itp.

Drukarka etykiet kolorowych a tradycja drukarka – czy można stosować je wymiennie?

Ponieważ nie są to tożsame urządzenia, nie można ich więc stosować zamiennie. Drukarka etykiet przeznaczona jest do drukowania na etykietach samoprzylepnych, natomiast drukarka biurowa – do drukowania na papierze. Drukarki etykiet kolorowych przystosowane są do mediów takich jak rolki etykiet, z kolei tradycyjne drukarki do papieru. Poza tym, w przypadku drukarek etykiet, inna jest też długość zadruku. Projektując, więc wygląd etykiet o określonych wymiarach, mamy pewność, że zostaną one wydrukowane poprawnie, a nie na przykład w połowie – pomiędzy dwiema etykietami.

Technologia

W omawianych drukarkach możemy wyróżnić dwa rodzaje wydruku. Jest to druk barwnikowy oraz pigmentowy. Dzięki wydrukowi barwnikowemu można uzyskać najlepszą jakość wydruku oraz kolor. Pigment natomiast charakteryzuje wydruki o najlepszej wytrzymałości, dzięki czemu wydruk jest bardziej trwały.

Dostępne modele

W naszej ofercie dostępne są m. in. następujące modele

TSC CPX4P

SwiftColor SCL2000P

SwiftColor SCL8000P

TSC CPX4P dsg centrum
Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15