DRUKARKI KART PLASTIKOWYCH

Drukarki kart plastikowych to urządzenia, które na dobre zagościły w świecie Auto ID. W dobie wszechobecnej identyfikacja takie drukarki są wręcz niezbędną pomocą. Karty wydrukowane przy ich pomocy są nieodłącznym elementem każdego pracownika dużej firmy. Dzięki dodatkowym elementom takim jak element RFID, chip bądź pasek magnetyczny karta może być nośnikiem wielu informacji. Może być również wykorzystana jako klucz dostępu. Najnowsze drukarki do kart identyfikacyjnych są urządzeniami niewielkich rozmiarów. Są przez to łatwe do zainstalowania w wielu miejscach, wszędzie tam gdzie potrzebny jest wydruk karty na życzenie. Dzięki temu iż karta jest plastikowa jest ona bardziej wytrzymała od zwykłego papieru czy etykiety. Wygląda również bardziej profesjonalnie i elegancko.

Drukarki do kart identyfikacyjnych – zastosowanie

Tego typu drukarki można wykorzystać w wielu miejscach.  W szkołach, przedszkolach, sklepach, siłowniach, klubach fitness, solariach i innych punktach usługowych oraz zakładach pracy. Na kartach możemy drukować wiele informacji przydatnych podczas weryfikacji.

Karty wykorzystuje się w zastosowaniach takich jak: identyfikatory i karty kontroli dostępu, personalizowane karty upominkowe, członkowskie i lojalnościowe, identyfikatory dla uczestników imprez, karty płatnicze wydawane na żądanie, karty chipowe w turystyce, sektorze gier i rozrywki, karty identyfikacyjne w przedszkolach i szkołach. Dostępne są również drukarki kart plastikowych na których możemy zadrukować plakietki. Jest to szczególnie przydatna drukarka przy organizacji imprez masowych. Przykładem takiej rozwiązania jest Drukarka plakietek i kart Swiftcolor SCC-4000D

Rodzaje drukarek kart 

Ze względu na technologie wykorzystaną w różnych modelach drukarki kart plastikowych możemy je podzielić na kilka rodzajów. Podstawowym podziałem jest rodzaj druku. Rozróżniamy druk monochromatyczny oraz kolorowy. W sytuacji gdzie wygląd karty plastikowej nie stanowi głównego celu możemy śmiało wykorzystać własnie druk monochromatyczny. Dane przedstawione w ten sposób są na pewno bardziej czytelne i zrozumiałe. Wydruk kolorowy zachwyci natomiast głębia koloru. Takie drukarki wykorzystuje się w sytuacji gdzie kolor i wygląd ma znaczenie.

Następny podział to drukarki kart do zadruku jednostronnego oraz obustronnego. W większości przypadków sprawdzi się ten pierwszy rodzaj. Gdy jednak chcemy zaoszczędzić czas oraz umieścić więcej treści na samej karcie warto wybrać model z zadrukiem dwustronnym.

Natomiast podział ze względu na rodzaj zadruku to drukarka kart atramentowa typu Ink-Jet, drukarka kart termosublimacyjna kolorowa, drukarka kart retransferowa.

Najnowsze drukarki kart plastikowych posiadają również kodery pasków magnetycznych a także kodery RFID. Dzięki temu funkcjonalność takiej karty wzrasta. Może być ona użyta wtedy w nowoczesnych systemach kontroli dostępów i w wielu innych. Identyfikacja za pomocą takiej karty jest nowoczesna i szybka.

Aby uchronić karty przed zniszczeniem zaawansowane modele drukarek do kart identyfikacyjnych wyposażone są w laminator. W rezultacie mamy dwa urządzenia w jednej obudowie. Po procesie wydruku karta jest automatycznie laminowana i dostarczona operatorowi.

Drukarki kart plastikowych – oferta

Popularne drukarki kart plastikowych dostępne w naszej ofercie do m. in.: Zebra ZC100Zebra ZXP3SD260, Zebra ZXP9. Są to modele bardzo popularnego producenta Zebra, Entrust Datacard oraz Fargo. Oprócz samych drukarek oferujemy również elementy eksploatacyjne jak taśmy barwiące oraz same karty. Zajmujemy się również obsługą posprzedażową i serwisem drukarek do kart.

Zachęcamy również do zapytań jeżeli chodzi o materiały eksploatacyjne takie jak tasiemki barwiące oraz same karty plastikowe.

Zachęcamy do kontaktu w celu przygotowania oferty. Z nami drukarka do kart identyfikacyjnych nie będzie już trudna w obsłudze.

DRUKARKA KART PLASTIKOWYCH ZEBRA ZC300
Show Filters

Wyświetlanie wszystkich wyników: 57

Wyświetlanie wszystkich wyników: 57