Posted on

Drukarki TSC w naszej ofercie

drukarki tsc dsg centrum ML240P

W naszej ofercie pojawiły się drukarki TSC. Są to urządzenie które charakteryzują się świetną jakością wykonania. W ofercie tego producenta można znaleźć zarówno drukarki przenośne, biurkowe jak i przemysłowe. Nowością jest również model TSC CPX4P. Jest to drukarka etykiet kolorowych, które w ostatnim czasie stają się coraz popularniejsze.

TSC jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w przemyśle automatycznej identyfikacji (Auto-ID). Oferującą klientom na całym świecie zróżnicowany asortyment odpornych, termicznych drukarek etykiet w konkurencyjnych cenach. Firma powstała w 1991 roku. Od tego momentu dostarczyli ponad 4 miliony drukarek etykiet na rynek automatycznej identyfikacji i jest to świadectwo, że firma staje prawdziwym liderem. Dlatego są to drukarki, które mogą stać się alternatywą dla reszty producentów. Drukarki TSC to prawdziwy powiew świeżości w świecie Auto ID.

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą https://www.dsgcentrum.pl/product-brands/tsc/

Więcej informacji można uzyskać również na stronie producenta www.tscprinters.com

Posted on

Nowy tablet przemysłowy Newland NQuire NQ800 II

nquire nq800ii dsg centrum

W naszej ofercie pojawił się nowy model tabletu przemysłowego Newland NQuire NQ800 II. Urządzenie wyróżnia się na tle konkurencji swoim wyposażeniem. Model ten spełni nawet najbardziej wymagające potrzeba w każdej Firmie. Wyposażony w system operacyjny Windows 10 PRO i mocny procesor zapewni wszystkim aplikacjom bezproblemowe działanie. Konkurencyjna cena w stosunku do konkurencji z pewnością przyczyni się do sukcesu tego urządzenia na rynku Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami tego urządzenia https://www.dsgcentrum.pl/produkt/tablet-przemyslowy-newland-nquire-nq800ii/

Posted on

Jaki program do wydruku etykiet?

Wybór drukarki etykiet jest czasami bardzo trudny. Wśród wielu marek i rodzajów tych drukarek można się pogubić. Często zdajemy się na pomoc sklepu w którym kupujemy drukarkę. A jak sprawa wygląda jeżeli chodzi o program do wydruku etykiet?

Program do projektowania etykiet jest równie ważny jak sama drukarka. Dzięki niemu bowiem możemy w łatwy sposób zaprojektować a później wydrukować potrzebną nam etykietę. Wiadome jest, że taki program nie może być skomplikowany w obsłudze. Dzisiejszy rynek wymaga od firm szybkiej obsługi. Łatwość samego wydruku skraca czas obsługi a co za tym idzie zadowolenie klienta wzrasta. Również nasz czas jest zaoszczędzony. 

Posted on

Drukarka mobilna Zebra ZQ600

Drukarka przenośna Zebra zq600 dsg centrum

Drukarka mobilna Zebra ZQ600

Drukarka mobilna Zebra ZQ600 to najnowsze rozwiązanie Firmy Zebra. Te przenośne drukarki etykiet wpisują się znakomicie w najnowszy design producenta zebra. Smukłe kształty i nowe wzornictwo odświeżają cała gamę drukarek. Seria ZQ600 jest wyposażona dodatkowo w wyświetlacz. Dzięki temu konfiguracja urządzenia jest łatwa i nie wymaga połączenia z komputerem. Zastosowanie mocnych akumulatorów gwarantuje niezawodna prace przez wiele godzin. Dzięki akcesoriom możliwy jest montaż przy pasku bądź w kaburze.

 

zebra zq610 dsg centrumzebra zq610 dsg centrumDrukarka mobilna Zebra ZQ600 dsg centrum

 

 

Zachęcamy gorąco do kontaktu z nami w celu poznania szczegółów oraz cen nowych drukarek.

Kontakt

 

Dostępne drukarki:

http://www.dsgcentrum.pl/produkt/przenosna-drukarka-etykiet-zebra-zq610/

http://www.dsgcentrum.pl/produkt/mobilna-drukarka-etykiet-zebra-zq620/

Posted on

Jak wybrać drukarkę etykiet?

jak wybrać drukarkę etykiet? dsg centrum

Jak wybrać drukarkę etykiet?

Jak wybrać drukarkę etykiet? Myśląc o zakupie drukarki termicznej do druku etykiet z kodami kreskowymi, należy pamiętać, że istnieją dwa rodzaje technologii druku: Direct Thermal – bezpośredni termiczy i Thermal Transfer – termo transferowy. Każda technologia ma swoje plusy i minusy. Kluczem jest wybór takiej, która najbardziej odpowiada potrzebom drukowanej etykiety. Zarówno bezpośredni transfer termiczny, jak i termo transferowy wykorzystują termiczną głowicę drukującą do nadawania ciepła drukowanej powierzchni. Transfer termiczny wykorzystuje rozgrzaną taśmę do “przeniesienia” pożądanych danych na nośnik. Bezpośredni druk termiczny nie wykorzystuje taśmy. – drukowane dane pojawiają się bezpośrednio na używanym nośniku. Drukarki termotransferowe mogą drukować na wielu różnych powierzchniach. Bezpośrednie media termiczne są wrażliwe na światło, ciepło i nadużycia, więc zwykle mają krótszą żywotność.

Bezpośrednia technologia termiczna jest mniej kosztowna w obsłudze dlatego, że nie jest wymagana żadna taśma. Są również wysoce niezawodne i trwałe, z niewielką liczbą ruchomych części. Wysoka niezawodność zapewnia minimalny czas przestoju na naprawy i konserwację. Większość współczesnych drukarek mobilnych wykorzystuje bezpośrednią technologię termiczną.

Przy przenoszeniu termicznym tusz ze wstęgi jest pochłaniany na powierzchnię nośnika. Ta technika zapewnia jakość obrazu i trwałość, której nie można porównać z innymi technologiami drukowania na żądanie.

Drukowanie kodów kreskowych

Jeśli druk kodów kreskowych jest kluczową sprawą, drukarki termiczne są idealnym wyborem. Druk termiczny jest popularnym wyborem (w porównaniu z drukarką atramentową lub laserem), ponieważ technologia termiczna jest bardzo precyzyjna, co jest niezwykle ważne przy drukowaniu kodów kreskowych. Jeśli jakość kodu kreskowego jest słaba, najprawdopodobniej będziesz mieć trudności ze zeskanowaniem kodów. Bez względu na to, czy drukujesz tekst, obrazy czy kody kreskowe, technologia termiczna zapewnia stałą jakość druku i dużą szybkość drukowania.

Aplikacja etykiet – która technologia jest najlepsza?

Dzięki bezpośredniemu drukowaniu termicznemu etykieta może z łatwością zostać prześwietlona na ciepło, światło lub inne ostre elementy w ich zamierzonym środowisku (na przykład na paletach w bezpośrednim świetle słonecznym), powierzchnia nośnika ciemnieje i uniemożliwi odczytanie tekstu lub kodu kreskowego. Ponieważ bezpośrednie media termiczne (papier, etykiety, opaski na rękę itd.) Są tak wrażliwe, że ta technologia nie jest zalecana w zastosowaniach, w których etykieta musi mieć długą żywotność. Jednakże, w zależności od warunków użytkowania, technologia zapewnia jakość i trwałość dla wielu zastosowań drukowania kodów kreskowych, w tym etykiet wysyłkowych, identyfikacji pacjentów i gości, pokwitowań i drukowania biletów.

Drukarki termotransferowe mogą przyjmować szerszą gamę nośników niż bezpośrednie modele termiczne, w tym papier, poliester i polipropylen. Drukarki termotransferowe mogą tworzyć niezwykle wytrzymałe opaski na rękę, znaczniki zasobów i etykiety certyfikacyjne, oprócz zwykłych etykiet, tagów i biletów. Media i wstążki muszą być starannie dopasowane, aby zapewnić wydajność i trwałość druku.

Wybierając odpowiednią kombinację wstążka-nośnik, a także kleje specjalistyczne, możesz tworzyć etykiety z kodami kreskowymi, które mogą wytrzymać ekstremalne temperatury, narażenie na działanie promieniowania ultrafioletowego, chemikalia i wiele innych. Typowe zastosowania termotransferowe obejmują:

 • Identyfikacja produktu
 • Śledzenie produktu
 • Oznaczanie zasobów
 • Oznakowanie certyfikacyjne
 • Oznaczanie zapasów.

Konfiguracja i koszt drukarki

Konfiguracja drukarki jest jednym z obszarów, w których dostępne są pewne oszczędności. Drukarki termotransferowe zwykle mają możliwość drukowania termotransferowego lub bezpośredniego termicznego. Jeśli organizacja zamierza drukować wyłącznie termicznie, dostępne są drukarki, które mają tylko bezpośrednie właściwości termiczne. Te drukarki są zazwyczaj mniej kosztowne w zakupie, ponieważ nie zawierają żadnego sprzętu niezbędnego do sterowania i kontrolowania taśmy. Wyeliminowanie elementów wstążki i samej wstążki powoduje, że drukarka jest mniej złożona i ma mniej części do zużycia i / lub zerwania, co skutkuje niższymi kosztami serwisowania i krótszym czasem przestoju drukarki. Dodatkowo, operatorzy nie muszą być zainteresowani ustawieniami wstęgowymi lub regulacjami, prowadzącymi do lepszego czasu pracy i większej wydajności. Proces zmiany taśmy termicznej wymaga przestojów. Nawet najlepszy operator potrzebuje kilku minut na wymianę zużytej wstęgi na nową, a przestoje kosztują pieniądze.

Wymagania dotyczące żywotności etykiety

Zanim wybierzesz technologię druku termicznego, powinieneś dokładnie rozważyć, ile czasu powinna przetrwać etykieta, a także jak ważne są informacje drukowane na etykiecie. Etykiety z nadrukiem termicznym bezpośrednim nie mają takiego samego okresu trwałości, jak etykiety z nadrukiem termotransferowym.

Jeśli przedmiot oznaczony będzie używany przez dłuższy czas lub będzie wystawiony na działanie ciepła, słońca lub chemikaliów, należy udać się w kierunku technologii termotransferowej. Przykłady mogą obejmować produkty farmaceutyczne lub materiały niebezpieczne. Elementy te powinny prawdopodobnie wykorzystywać etykiety z nadrukiem termotransferowym, aby zapewnić długą żywotność.

Z drugiej strony, jeśli przedmiot ma krótki okres przydatności do spożycia i nie jest narażony na trudne warunki przez dłuższy okres czasu, wówczas metoda termiczna powinna spełniać twoje potrzeby. Paragony sprzedarzy, artykuły spożywcze i napoje oraz etykiety wysyłkowe są przykładami zastosowań, w których stosowana jest ta technologia.

Jak wybrać drukarkę etykiet? Dodatkowe punkty które warto wziąć pod uwage przy wyborze drukarki etykiet:

 1. Metoda drukowania – opisana już powyżej. Chociaż do wydruku kodów kreskowych można używać drukarki laserowej, nie jest ona wydajna w przypadku drukowania etykiet w przypadku krótkich serii (w tym pojedynczych etykiet) i nie drukuje dobrze na często używanych nośnikach syntetycznych. Druk termiczny został zaprojektowany do drukowania etykiet na żądanie, tworząc ostre, wyraźne kody kreskowe dla szerokiej gamy zastosowań.
 2. Rozdzielczość drukowania – Kody kreskowe wymagają przejrzystości, aby można je było zeskanować i przeczytać. Symbolika kodu kreskowego składa się z szeregu słupków o różnych szerokościach (kody 1D). Kupując termiczną drukarkę etykiet, należy wziąć pod uwagę rozdzielczość drukowania, która może wynosić 203 punktów na cal (dpi), 300 dpi lub nawet 600 dpi w przypadku zastosowań specjalnych. Im większa liczba punktów na cal, tym lepsza rozdzielczość. Kod paskowy drukowany z rozdzielczością 200 dpi nie będzie tak wyraźny, jak wydrukowany z rozdzielczością 300 dpi, co oznacza ponad 200 procent więcej dpi. Różnica w kosztach między 203 a 300 dpi jest nominalna. Jeśli twoje kody kreskowe są wystarczająco duże, rozdzielczość 203 dpi jest w porządku. Ale jeśli używasz termicznej drukarki etykiet z kodami kreskowymi do tworzenia kodów kreskowych o wysokiej gęstości, kodów kreskowych 2D, drobnych czcionek lub szczegółowej grafiki, rozważ wybór drukarki o wyższej rozdzielczości.
 3. Wielkość wolumenu wydruku – Niektóre drukarki kodów kreskowych są zaprojektowane tak, aby obsługiwały dużą ilość wydruku etykiet, a inne najlepiej nadają się do małych serii. Jeśli zamierzasz używać termicznej drukarki etykiet z kodami kreskowymi do okazjonalnego drukowania na żądanie, prędkość drukowania nie jest problemem, ale na pewno nie chcesz spowolnić produkcji, ponieważ Twoja drukarka nie nadąża za wyższą wydajnością.
 4. Maksymalny rozmiar etykiety – Różne drukarki obsługują różne rozmiary etykiet. Mała drukarka może zwykle pomieścić etykiety o szerokości do czterech cali. Jeśli etykiety będą wieksze należy dobrać drukarkę w większą głowicą drukującą.
 5. Łączność. Czy twoja drukarka etykiet będzie przechowywana w jednym miejscu, czy potrzebujesz drukarki mobilnej? Jeśli ma być podłączona, czy trzeba ją podłączyć przez porty Ethernet, USB, szeregowe lub równoległe? Upewnij się, że wybrana drukarka jest wyposażona w odpowiedni port.

Gdyby jednak powyższe informacje były niewystarczające zapraszamy do kontaktu. Nasz pracownik przeprowadzi z Państwem krótki wywiad po którym dobierze odpowiedni sprzęt.

Kontakt

Posted on Dodaj komentarz

Technologie wydruku etykiet

Technologie wydruku etykiet

Technologie wydruku etykiet: atramentowe, laserowe i termiczne  (termotransferowe) są wykorzystywane do tworzenia etykiet z zadrukiem kodami kreskowymi.

Technologia termiczna jest najczęściej stosowana przez tych, którzy tworzą własne systemy zadruku etykiet i jest zwykle postrzegana jako najlepszy wybór, niezależnie od tego, jakiej trwałości oczekujemy od wydrukowanych kodów kreskowych.

Rozróżniamy dwa rodzaje druku termicznego:

 • Bezpośrednie termiczne (direct thermal): Technologia ta ogrzewa specjalny papier za pomocą głowicy drukującej, powodując zaciemnienie drukowanej części etykiety. Chociaż tworzy wyraźną i czystą grafikę o wysokiej rozdzielczości bez użycia taśmy, tonera lub atramentu, to kody kreskowe mają tendencję do żółknięcia lub blaknięcia z czasem i jako takie nie są dobre do długotrwałego użytkowania (sześć miesięcy lub dłużej).
 • Transfer termiczny (thermal transfer): ta technologia wykorzystuje również ciepło głowicy drukującej, ale robi to, aby wtopić barwnik z żywicą lub woskiem w etykietę. Drukowane etykiety są bardzo trwałem i mogą być aplikowane na dłuższy okres czasu, nawet w trudnych warunkach, takich jak ekstremalne światło lub temperatura, czy zapylenie.

Obie te technologie są zwykle dostępne dla wszystkich typów drukarek kodów kreskowych, chociaż niektóre (zwłaszcza mniejsze drukarki) mogą być ograniczone do jednego lub drugiego typu.

Należy również wymienić technologię zadruku laserowego (atramentowego).

Etykiety laserowe i atramentowe są idealne do zastosowania w standardowej drukarce domowej lub biurowej. Dzięki temu drukowanie etykiet jest łatwe i niedrogie. Etykiety laserowe lub atramentowe sprzedawane w arkuszach są z reguły bardziej ekonomiczne i stanowią doskonały wybór do drukowania na żądanie, zakładając mały wolumen wydruku. Trwałość etykiet laserowych może być różna – od ogólnych zastosowań w pomieszczeniach do zastosowań na mokro lub na zimno. Arkusze laserowe, w kolorze czarnym lub pełnym kolorze, co zapewnia elastyczność dodawania grafiki i kodowania kolorów. Trwałość druku może być wystarczająca, nawet w przypadku ekspozycji na światło UV. Etykiety laserowe nie są zalecane do rygorystycznej ekspozycji chemicznej. Największą wadą drukarek arkuszy jest to, że nie można drukować jednej etykiety na raz. Każde przejście drukarki wymaga wydrukowania całego arkusza – nawet jeśli jest potrzeba tylko jednej lub dwóch etykiet i nie zaleca się ponownego drukowania wydrukowanego arkusza w celu wydrukowania nieużywanych etykiet, ponieważ może to spowodować uszkodzenie drukarki.

 

Posted on Dodaj komentarz

Rodzaje skanerów kodów kreskowych

zebra li2208 dsg centrum

Cztery rodzaje skanerów kodów kreskowych

Rodzaje skanerów kodów kreskowych. Kody kreskowe to odczytywalne maszynowo kody danych, które obsługują szeroki zakres aplikacji organizacyjnych i finansowych. Kody kreskowe są używane do śledzenia przesyłek, oznaczania cen detalicznych, zarządzania dokumentami finansowymi oraz do wykonywania wielu innych usług związanych z usługami w logistyce i organizacjach rządowych.

Duża liczba zakodowanych informacji może zostać przetłumaczona na symbole kodów kreskowych, a następnie zeskanowane i zdekodowane za pomocą różnych czytników kodów kreskowych. Istnieją cztery podstawowe typy czytników kodów kreskowych, które są zaprojektowane tak, aby spełnić określone zadania związane z odczytem i obiegiem informacji.

Kody kreskowe, takie jak choćby kody UPC, używają cienkich i grubych wzorów kresek do reprezentowania danych, podczas gdy bardziej złożone systemy kodowania, znane jako kody dwuwymiarowe 2D, wykorzystują skomplikowane wzorce bloków i układów do przechowywania dużej ilości informacji. Oba typy kodów kreskowych przechowują informacje odczytane przez skaner kodów kreskowych, który wykorzystuje oprogramowanie do konwersji informacji kodu optycznego na sygnał cyfrowy. Sygnał ten jest następnie przesyłany w celu wykonania innej funkcji, np. szybkiego wyszukania danych w bazie danych przedsiębiorstwa.

Poniżej zostały opisane cztery rodzaje czytników kodów:

 • Typu PEN, czyli długopisowy – Czytniki kodów kreskowych przypominają kształtem długopis, lub małe pióro. Taki czytnik kodów kreskowych składa się z diody LED i fotodiody w końcówce. Użytkownik przesuwa końcówkę nad kodem kreskowym, a dioda LED podświetla czarne i białe paski kodu. Fotodioda mierzy odbicia światła i jest w stanie określić szerokość i kolor (biały lub czarny) każdego słupka. Informacje te umożliwiają cyfrowy odczyt kodu kreskowego, a informacje są przesyłane do innego urządzenia w celu przetworzenia informacji.
  Czytniki kodów kreskowych tego rodzaju zostały zaprojektowane do trwałego, niedrogiego użytkowania przez jednego użytkownika, który może szybko skanować paczki lub inne przedmioty. Jednak z powodu drżenia i niedokładności użytkowania przez człowieka użytkownik może potrzebować trochę praktyki, aby udoskonalić skanowanie. Stosunkowo najrzadziej stosowane w dzisiejszych czasach.

 

 • Z głowicą laserową – Nieco bardziej zaawansowany niż poprzedni, ten typ skanera kodów kreskowych jest w stanie uzyskać dokładniejsze odczyty. W skanerze laserowym promień lasera zostaje wystrzelony w lustro wewnątrz mechanizmu skanującemu, a ono wykonuje ruch w taki sposób, że odbita wiązka lasera przechodzi przez kod kreskowy w linii prostej. Światło to odbija się od diody, która mierzy poziom odbicia. Odbicie to jest tłumaczone na cyfrowy odczyt. Skanery laserowe mogą być montowane w głowicy skanującej (OEM) lub mogą być częścią przenośnego urządzenia. Zobacz czytniki laserowe w naszej ofercie.

 

 • CCD – Urządzenie ze sprzężeniem ładunkowym (charge coupled device – CCD), znane również jako skaner LED, zawiera setki małych lampek LED ułożonych w jednym długim rzędzie. Światła te są kierowane bezpośrednio na kod kreskowy, a czujnik mierzy nie odbicie, ale napięcie światła otoczenia bezpośrednio przed każdą jednostką świetlną. Ten pomiar napięcia zapewnia cyfrowy odczyt kodu kreskowego. Jednostki CCD mogą być bardzo drogie, ale są bardzo dokładnymi i wszechstronnymi urządzeniami

 

 • Kamera 2D – Niektóre kody kreskowe nie składają się z białych i czarnych pasków, ale z białych i czarnych przestrzeni w dwuwymiarowym (2D) celu. Te dwuwymiarowe kody kreskowe nie mogą być odczytane przez standardowe urządzenia, ale pozwalają na wszechstronne kodowanie informacji, ponieważ mogą pomieścić i dostarczają znacznie więcej danych niż standardowy kod kreskowy. Aby odczytać te kody kreskowe, niezbędny jest skaner obrazu 2D. Urządzenia te wykonują cyfrowe zdjęcia kodu kreskowego, które następnie jest wysyłane do oprogramowania jako sygnał cyfrowy. Oprogramowanie następnie dekoduje informacje zawartą w kodzie. Zobacz czytniki 2D w naszej ofercie.
Posted on Dodaj komentarz

Rodzaje kodów kreskowych

QR DSG

Rodzaje kodów kreskowych.

Przewodnik po wyborze najlepszego kodu kreskowego dla Twoich potrzeb.

Rodzaje kodów kreskowych

Wybierając odpowiednie typy kodów kreskowych dla swoich produktów, zasobów lub aktywów, napotykasz wiele opcji. W poniższym artykule pomożemy Ci wybrać odpowiedni typ kodu kreskowego, przechodząc przez wszystkie najważniejsze typy kodów kreskowych 1D i 2D. Przedstawimy typowe zastosowania każdego z nich, a także ich ograniczenia.
Omówimy 13 głównych jednowymiarowych i dwuwymiarowych typów kodów kreskowych: UPC, EAN, Code 39, Code 128, ITF (2 z 5), Code 93, CodaBar, GS1 DataBar, MSI Plessey, QR, Datamatrix, PDF417 i Aztec.

Kody 1D – jednowymiarowe

Kody kreskowe jednowymiarowe lub 1D reprezentują dane przez zmianę szerokości i odstępów linii równoległych i mogą być określane jako liniowe lub jednowymiarowe. Należą do nich niektóre z tradycyjnych lub najlepiej rozpoznawalnych typów kodów kreskowych, takich jak UPC i EAN.

Kod UPC

UPC DSG

Kody kreskowe UPC są używane do oznaczania i skanowania towarów konsumpcyjnych w punktach sprzedaży na całym świecie – głównie w Stanach Zjednoczonych, ale także w Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii i innych krajach. Wariant UPC-A koduje 12 cyfr, podczas gdy UPC-E jest mniejszą odmianą, która koduje tylko 6 cyfr
Zastosowanie w przemyśle: Handel (Retail)

Kod EAN

EAN DSG

Kody kreskowe EAN są również używane do oznaczania towarów konsumpcyjnych na całym świecie w punktach sprzedaży, głównie w Europie. Wyglądają bardzo podobnie do kodów UPC, a głównym rozróżnieniem jest ich zastosowanie geograficzne. Kod EAN-13 (zawierający 13 cyfr) prezentuje domyślny współczynnik kształtu. Często znajdziesz także kody kreskowe EAN-8 (obejmujące 8 cyfr) na produktach, w których dostępna jest tylko ograniczona przestrzeń.
Zastosowanie w przemyśle: Handel (Retail)
Odmiany: EAN-13, EAN-8, JAN-13, ISBN, ISSN

Kod Code39

CODE 39 DSG

Kod kreskowy Code39 (lub kod 3 z 9) jest używany do oznaczania towarów w wielu branżach i często znajduje się w przemyśle motoryzacyjnym (również w Departamencie Obrony Stanów Zjednoczonych). Pozwala na użycie zarówno cyfr, jak i znaków, a jego nazwa pochodzi od faktu, że może kodować tylko 39 znaków – choć w najnowszej wersji zestaw znaków został zwiększony do 43. Jest podobny do, ale nie tak zwarty, jak kod kreskowy Code 128, o którym dalej.
Zastosowanie w przemyśle: motoryzacja i obrona

Kod Code128

CODE 128 DSG

Kod kreskowy Code128 to kompaktowe kody o wysokiej gęstości wykorzystywane w logistyce i przemyśle transportowym do zamówień i dystrybucji. Są nastawione na produkty niezwiązane z POS, np. gdy w aplikacjach łańcucha dostaw są oznaczane jednostki z numerami seryjnych kontenerów wysyłkowych (SSCC). Kod 128 jest bardzo funkcjonalny i może przechowywać zróżnicowane informacje, ponieważ obsługuje dowolny znak zestawu znaków ASCII 128.
Zastosowanie w przemyśle: łańcuch dostaw

Kod ITF (Interleaved 2 OF 5)

ITF2of5 DSG

Kody kreskowe ITF (lub Interleaved 2 z 5) są używane do oznaczania materiałów opakowaniowych na całym świecie. Ponieważ potrafią radzić sobie z wysokimi tolerancjami druku, są dobre do drukowania na tekturze falistej. Kody kreskowe ITF kodują 14 cyfr numerycznych i wykorzystują pełny zestaw ASCII.
Zastosowanie w przemyśle: oznaczenia opakowań

Kod Code93

CODE93 DSG

Kody kreskowe Code93 są wykorzystywane w logistyce do identyfikowania opakowań w inwentaryzacji detalicznej, etykietowania elementów elektronicznych, a nawet dostarczania dodatkowych informacji o dostawie. Podobnie jak Code39, kod Code93 jest wyposażony w pełną obsługę ASCII, ale poprawia i uzupełnia Code39. Umożliwia to dodatkowe bezpieczeństwo w samym kodzie kreskowym, a jego duża gęstość i kompaktowy rozmiar sprawia, że etykiety są o około 25% krótsze niż kody kreskowe produkowane w kodzie Code39.
Zastosowanie w przemyśle: sprzedaż, produkcja, logistyka

Kod CODABAR

CODEBAR DSG

Kod kreskowy Codabar jest wykorzystywany przez logistyków i pracowników służby zdrowia, firmy kurierskie, laboratoria fotograficzne i biblioteki. Jego główną zaletą jest to, że jest łatwy do drukowania i może być wytwarzany przez dowolną drukarkę. Użytkownik może tworzyć wiele kodów Codabar za pomocą kolejnych numerów bez użycia komputera. Zaprojektowano go tak, aby był czytelny, gdy jest drukowany z drukarek igłowych dla formularzy wieloczęściowych. Codabar to dyskretna, samokontrolująca się symbologia, która koduje do 16 różnych znaków z dodatkowymi 4 znakami start / stop.
Odmiany: Codeabar, Ames Code, NW-7, Monarch, Code 2 of 7, Rationalized Codabar, ANSI/AIM BC3-1995, USD-4
Zastosowanie w przemyśle: logistyka, służba zdrowia, edukacja

Kody GS1

GS1 DSG

Kody kreskowe GS1 DataBar (wcześniej znane jako RSS – Reduced Space Symbology) są używane przez punkty sprzedaży detalicznej do identyfikacji kuponów konsumenckich, produktów i towarów nietrwałych, a także małych obiektów w branży opieki zdrowotnej. Są bardziej kompaktowe niż typowe kody kreskowe skierowane do konsumenta. GS1 DataBar został wprowadzony w 2001 roku.
Odmiany: GS1 DataBar Omnidirectional, Truncated, Stacked, Stacked Omnidirectional, Expanded, Expanded Stacked
Zastosowanie w przemyśle: sprzedaż i służba zdrowia

MSI PLESSEY

MSI PLESSEY DSG

Kody kreskowe MSI Plessey (lub Modified Plessey) służą do zarządzania zapasami w sklepach, na przykład na półkach sklepowych.
Zastosowanie w przemyśle: sprzedaż

Kody 2D – dwuwymiarowe

Dwuwymiarowe lub kody kreskowe 2D reprezentują dane za pomocą dwuwymiarowych symboli i kształtów. Są one podobne do liniowego kodu kreskowego 1D, ale mogą reprezentować więcej danych na jednostkę powierzchni. Należą do nich niektóre nowsze typy kodów kreskowych, takie jak kod QR i typy kodów PDF417.

Kod QR

QR DSG

Kody QR to dwuwymiarowe kody kreskowe matrycowe o silnym ukierunkowaniu na klienta, często używane w śledzeniu i marketingu, takie jak reklamy, czasopisma i wizytówki. Darmowe w użyciu, elastyczne, mają wysoką odporność na błędy i mają dobrą czytelność, choć nie można ich odczytać za pomocą skanera laserowego. Kody QR obsługują cztery różne tryby danych: numeryczne, alfanumeryczne, bajtowe / binarne i Kanji. Rozwój kodów QR rozpoczął się w Japonii, a wykorzystanie nadal rośnie. Są własnością publiczną i mogą być dowolnie używane.
Zastosowanie w przemyśle: sprzedaż, przemysł rozrywkowy i reklamowy

Kod DATAMATRIX

DATAMATRIX DSG

Kody Datamatrix są używane do oznaczania małych przedmiotów, towarów i dokumentów. Ich niewielka powierzchnia sprawia, że idealnie nadają się do małych produktów w logistyce i operacjach. US Electronic Industries Alliance (EIA) zaleca, aby były one używane do oznaczania małych elementów elektronicznych. Podobnie jak kody QR, mają wysoką odporność na uszkodzenia i szybką odczytywalność.

Odmiany: Micro-Datamatrix
Zastosowanie w przemyśle: elektroniczny, sprzedaż, administracja publiczna

Kod PDF417

PDF 417 DSG

Kody PDF417 to kody 2D używane w aplikacjach wymagających przechowywania ogromnych ilości danych, takich jak zdjęcia, odciski palców, podpisy, tekst, liczby i grafika. Mogą pomieścić ponad 1,1 kilobajta danych do odczytu maszynowego, dzięki czemu są znacznie bardziej wydajne niż inne kody kreskowe 2D. Podobnie jak kody QR, kody kreskowe PDF417 są domeną publiczną i mogą być dowolnie używane.
Odmiany: Truncated PDF417
Zastosowanie w przemyśle: logistyka i administracja publiczna

Kod AZTEC

AZTEK DSG

Kody Aztec są kodami 2D używanymi przez przemysł transportowy, szczególnie w przypadku biletów i kart pokładowych linii lotniczych. Kody kreskowe mogą nadal być dekodowane, nawet jeśli mają złą rozdzielczość, dzięki czemu są przydatne zarówno w przypadku, gdy bilety są drukowane słabo i kiedy są prezentowane na telefonie. Ponadto mogą zajmować mniej miejsca niż inne matrycowe kody kreskowe, ponieważ nie wymagają otaczającej pustej “strefy cichej”, w przeciwieństwie do niektórych innych rodzajów kodów kreskowych 2D.
Zastosowanie w przemyśle: transport

 

Przy wyborze odpowiedniego kodu kreskowego należy zadać następujące pytania:

 • Czy produkt zostanie zeskanowany w punkcie sprzedaży w sklepach detalicznych? -> UPC, EAN
 • Który zestaw znaków musi być obsługiwany? Znaki alfanumeryczne? -> Kod39, Kod128 i Kod QR.
 • Ile miejsca jest dostępne na opakowaniu produktu? -> EAN8, UPC-E, Code128 i Datamatrix oferują mniejsze współczynniki kształtu.
 • W którym materiale wydrukujesz kod kreskowy? -> ITF doskonale nadaje się do drukowania kodów kreskowych na tekturze falistej.
 • Który typ kodu kreskowego obsługuje największe ilości danych? -> Kody PDF417 doskonale nadają się do przechowywania ogromnych ilości danych.

 

Odpowiedzi na powyższe pytania pomogą w wyborze najlepszych rodzajów kodów kreskowych dla Twoich potrzeb.

Posted on Dodaj komentarz

Rodzaje drukarek etykiet

zebra_zd620_termotransferowa dsg centrum

Rodzaje drukarek etykiet

Rodzaje drukarek etykiet

Istnieje więcej niż jeden typ drukarki kodów etykiet, a wszystkie mają różne opcje konfiguracyjne i obsługują różne rozmiary etykiet, w zależności od zastosowania kodów kreskowych.

Możemy wyróżnić:

 • Drukarki biurkowe (desktop printers): Drukarki kodów kreskowych posiadające zwykle małe rozmiary i doskonale nadają się do pracy w firmach lub instytucjach, które nie muszą codziennie drukować dużej liczby etykiet z kodami kreskowymi. Jest to dobry wybór dla tych, którzy zajmują się handlem detalicznym, opieką zdrowotną, bezpieczeństwem i podróżowaniem / hotelarstwem. Drukarki te są przystępne cenowo.

przykład:

Drukarka biurkowa Sato WS4 DSG

https://sklep.dsgsoftware.pl/produkt/sato-ws4/

 • Drukarki przemysłowe (midrange i high-end printers): są to zwykle większe drukarki, mogące drukować kody kreskowe w dużych ilościach, przy dużych prędkościach i mogą to robić 24 godziny na dobę nawet w trudnych warunkach, gwarantując ciągłość pracy operacji produkcyjnych. Przemysłowe drukarki kodów kreskowych zwykle mają takie funkcje, jak wieszaki na nośniki, przewijaki i odklejaki etykiet.

przykład:

Sato CL4NX DSG

https://sklep.dsgsoftware.pl/produkt/sato-cl4nx/

 • Drukarki przenośne (mobile printers): dedykowane do drukowania etykiet kodów kreskowych w ruchu, mobilne drukarki kodów kreskowych są małe, ale trwałe, również odporne na warunki zewnętrzne i wstrząsy spowodowane upadkiem. Mogą one być wykorzystywane w wielu gałęziach gospodarki, w tym w transporcie i logistyce, opiece zdrowotnej i administracji publicznej.

przykład:

Drukarka przenośna Sato PW2NX DSG

Posted on Dodaj komentarz

Nowe drukarki kart Zebra ZC100/ZC300/ZC350

DRUKARKA KART PLASTIKOWYCH ZEBRA ZC300

Nowe drukarki kart Zebra ZC100/ZC300/ZC350

Nowe drukarki kart plastikowych firmy Zebra właśnie weszły na rynek. Charakteryzuje je nowoczesny design i kompaktowa budowa. Dzięki niewielkim rozmiarom są w stanie zmieścić się praktycznie na każdym biurku. Występują w opcji zadruku zarówno jedno jak i dwustronnego. Już dziś sprawdź naszą ofertę tych drukarek.

https://sklep.dsgsoftware.pl/produkt/drukarka-kart-plastikowych-zebra-zc350/

https://sklep.dsgsoftware.pl/produkt/drukarka-kart-plastikowych-zebra-zc300/

https://sklep.dsgsoftware.pl/produkt/drukarka-kart-plastikowych-zebra-zc100/