Chcesz porozmawiać?

Zadzwoń do nas (+48) 513 154 660

Nasze media społecznościowe

YMCKO YMCK YMCKOK dsg centrum

YMCKO, YMCK, YMCKOK – Jak wybrać właściwą taśmę do drukarki kart?

YMCKO, YMCK, YMCKOK – Jak wybrać właściwą taśmę do drukarki kart?

Nie pozwól, aby te kombinacje liter wprawiły Cię w zakłopotanie, wybór właściwej taśmy do drukarki kart może być łatwy, gdy już zdefiniujesz swoje cele drukowania.

Aby pomóc Ci wybrać odpowiednią taśmę do drukarki kart dla Twoich potrzeb, wymieniliśmy pięć najważniejszych czynników poniżej, wraz z przewodnikiem taśm drukujących. Taśma do drukarki kart.

 

Pięć głównych czynników wpływających na wybór właściwej tasiemki

 1. Pełnokolorowe czy jednokolorowe (monochromatyczne)?

Zazwyczaj, jeśli drukujesz dokumenty tożsamości o fotograficznej jakości, potrzebujesz czterokolorową taśmę YMCK.

Wszystkie kolory w spektrum widzialnym mogą być produkowane przy użyciu kombinacji czterech kolorów: Żółty (Y), Magenta (M), Cyan (C) i czarny (K). Na przykład, żółty i cyjan łączą się, aby uzyskać kolor zielony. Drukarka kart wraz z oprogramowaniem pozwoli Ci na drukowanie dosłownie milionów wariantów kolorystycznych i niuansów przy użyciu kombinacji tych kolorów – co daje wspaniałe realistyczne efekty fotograficzne.

Jednakże, jeśli drukujesz tekst lub jednokolorowe obrazy lub personalizujesz wstępnie wydrukowaną kartę w jednym kolorze, będziesz mógł wybierać spośród opcji monochromatycznych. Można nawet nakładać obrazy monochromatyczne na kolorową kartę plastikową.

 

 1. Dodatkowe zabezpieczenia i/lub ochrona?

„O” w nazwie taśmy oznacza przezroczystą, ochronną powłokę, która eliminuje potrzebę stosowania laminatora. Taśmy YMCKO dodają lata życia Twoim kartom i identyfikatorom, eliminując potrzebę czasu i kłopotów z ich laminowaniem.

Ze względu na ich uniwersalność, taśmy YMCKO są najpopularniejszym produkowanym typem taśmy. Producenci drukarek produkują wiele rozmiarów, aby dopasować je do wszystkich modeli drukarek.

Nakładka:

 • Zapewnia dodatkową ochronę przed ingerencją osób niepowołanych.
 • Zmniejsza zużycie kart spowodowane przez ścieranie – czy to z kieszeni, portfela, czy powieszone na smyczy lub pasku na szyję.
 • Zmniejsza migrację barwnika występującą podczas procesu drukowania.

Krótko mówiąc, taśma YMCKO jest zaprojektowana do drukowania żywych kart w pełnym kolorze, które spełniają nawet najbardziej rygorystyczne wymagania. Alternatywnie, jeśli karty identyfikacyjne będą przechowywane wyłącznie w ochronnym uchwycie na identyfikatory, użycie taśmy z przezroczystym panelem nakładkowym może nie być konieczne. W takim przypadku, taśma YMCK wystarczy w zupełności.

 1. Druk jednostronny czy dwustronny?

Jeśli drukujesz tylko na jednej stronie karty identyfikacyjnej, możesz wybrać pomiędzy czterokolorowym YMCK, czterokolorowym z nakładką (YMCKO) lub jednokolorowymi taśmami monochromatycznymi.

Jeśli jednak trzeba drukować po obu stronach karty, potrzebna jest dwustronna taśma YMCKOK. Ta sześciopanelowa taśma identyfikacyjna do kart identyfikacyjnych zadrukuje w pełnym kolorze z jednej strony, wraz z przezroczystą nakładką, oraz w kolorze czarnym (reprezentowanym przez “K”) z drugiej strony. Druk z tyłu może zawierać czarny tekst lub kody kreskowe.

Aby wydrukować pełno kolorowe wzory na obu stronach karty, będziesz potrzebował taśmy YMCK lub YMCKO – ale pamiętaj, że otrzymasz połowę liczby kart na taśmę, ponieważ dla każdej karty używasz podwójną ilość taśmy.

 1. Liczba kart do druku?

Każda taśma do drukarki kart posiada określoną liczbę kart plastikowych, które można wydrukować w dowolnym miejscu od 170 wydruków na rolkę aż do 3000 obrazów. Im większy rozmiar wstęgi drukującej, tym mniejszy koszt wydruku – i większa pojemność oszczędza również na pakowaniu/ wysyłce.

Kilku producentów drukarek – zwłaszcza Zebra i Evolis – oferuje teraz taśmy o większej pojemności.

Przed zakupem taśmy identyfikacyjnej należy oszacować, ile kart będzie potrzebnych do drukowania w najbliższym czasie, aby można było wybrać najlepszą opcję.

 1. Typ drukarki?

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy używać wyłącznie oryginalnych taśm i produktów producenta. Każda drukarka kart identyfikacyjnych posiada listę kompatybilnych taśm.

Rodzaje taśm i zastosowania w skrócie
 • Taśmy monochromatyczne jednokolorowe – Taśmy monochromatyczne są dostępne w szerokiej gamie kolorów i mogą drukować jednokolorowe obrazy i tekst. Doskonale nadaje się do personalizacji wstępnie zadrukowanej karty plastikowej, dodawania szczegółowych informacji na odwrocie karty lub tworzenia warstwowych obrazów monochromatycznych na kolorowej karcie plastikowej. YMCK – Pełne, czterokolorowe ribony mogą drukować żywe, pełno kolorowe obrazy i czarny tekst na jednej stronie w jednym cyklu. Idealne rozwiązanie dla prostych, jednostronnych kart plastikowych ze zdjęciami ID i tekstem.
 • YMCKO – Czterokolorowy z nakładką. Taśmy YMCKO są zdecydowanie najpopularniejszym typem taśmy ze względu na swoją wszechstronność. Producenci drukarek produkują wiele taśm YMCKO w różnych rozmiarach dla swoich modeli drukarek. Taśmy te posiadają przezroczystą powłokę, która zapewnia dodatkową ochronę kart przed fałszerstwami lub zużyciem. Idealne dla kart, które są często obsługiwane lub zawierają bezpieczne informacje. Druk jednostronny.
 • YMCKOK – Czterokolorowy z czarnym na odwrocie. Pełno kolorowa taśma, która może również drukować czarny tekst lub kody kreskowe na odwrocie karty plastikowej. Doskonałe rozwiązanie dla kart członkowskich, kart lojalnościowych, legitymacji studenckich, przepustek na imprezy i biletów.

Tasiemki są również dostępne z różnymi wyspecjalizowanymi panelami, w tym panele do zdrapywania, panele fluorescencyjne do druku UV i inne.

 

Funkcje zaawansowane drukarek kart plastikowych

Wszystkie wiodące firmy produkujące drukarki kart produkują drukarki wykorzystujące taśmy YMCKO, które są dość zaawansowane, a niektóre z nich oferują zaawansowane funkcje, takie jak technologia RFID (Radio Frequency Identification), gwarantująca prawidłowy dobór taśmy i bezbłędne wyrównanie.

Inne oferują opcje zabezpieczeń, które zapobiegają dostępowi nieautoryzowanych użytkowników. Drukarki te wykorzystują technologię druku termotransferowego wraz z technologią taśmy barwiącej sublimacyjnej w celu odtworzenia dowolnego koloru – w tym realistycznych odcieni skóry i innych trudnych do dopasowania kolorów – przy bardzo niskim koszcie na kartę, co czyni je bardzo atrakcyjnymi dla właścicieli firm rozważających tworzenie niestandardowych kart identyfikacyjnych we własnym zakresie przy użyciu własnej drukarki ID i oprogramowania do kart oraz odpowiedniej taśmy YMCKO do wyboru.

Większość modeli kaset z taśmą zawiera rolkę czyszczącą, która czyści karty w trakcie pracy drukarki. Niektóre z nich są teraz przyjazne dla środowiska, ponieważ zawierają mniej opakowań, materiałów ulegających biodegradacji i nadających się do ponownego napełnienia.

100% zadowolonych klientów

Potwierdzone komentarzami

Szybka wysyłka

Wysyłka 1-2 dni robocze

Największa oferta

Czołowi producenci sprzętu

Bezpieczne zakupy

Przedpłata / Za pobraniem

Zadzwoń teraz