Chcesz porozmawiać?

Zadzwoń do nas (+48) 513 154 660

Nasze media społecznościowe

Technologie wydruku etykiet

Technologie wydruku etykiet: atramentowe, laserowe i termiczne  (termotransferowe) są wykorzystywane do tworzenia etykiet z zadrukiem kodami kreskowymi.

Technologia termiczna jest najczęściej stosowana przez tych, którzy tworzą własne systemy zadruku etykiet i jest zwykle postrzegana jako najlepszy wybór, niezależnie od tego, jakiej trwałości oczekujemy od wydrukowanych kodów kreskowych.

Rozróżniamy dwa rodzaje druku termicznego:

  • Bezpośrednie termiczne (direct thermal): Technologia ta ogrzewa specjalny papier za pomocą głowicy drukującej, powodując zaciemnienie drukowanej części etykiety. Chociaż tworzy wyraźną i czystą grafikę o wysokiej rozdzielczości bez użycia taśmy, tonera lub atramentu, to kody kreskowe mają tendencję do żółknięcia lub blaknięcia z czasem i jako takie nie są dobre do długotrwałego użytkowania (sześć miesięcy lub dłużej).
  • Transfer termiczny (thermal transfer): ta technologia wykorzystuje również ciepło głowicy drukującej, ale robi to, aby wtopić barwnik z żywicą lub woskiem w etykietę. Drukowane etykiety są bardzo trwałem i mogą być aplikowane na dłuższy okres czasu, nawet w trudnych warunkach, takich jak ekstremalne światło lub temperatura, czy zapylenie.

Obie te technologie są zwykle dostępne dla wszystkich typów drukarek kodów kreskowych, chociaż niektóre (zwłaszcza mniejsze drukarki) mogą być ograniczone do jednego lub drugiego typu.

Należy również wymienić technologię zadruku laserowego (atramentowego).

Etykiety laserowe i atramentowe są idealne do zastosowania w standardowej drukarce domowej lub biurowej. Dzięki temu drukowanie etykiet jest łatwe i niedrogie. Etykiety laserowe lub atramentowe sprzedawane w arkuszach są z reguły bardziej ekonomiczne i stanowią doskonały wybór do drukowania na żądanie, zakładając mały wolumen wydruku. Trwałość etykiet laserowych może być różna – od ogólnych zastosowań w pomieszczeniach do zastosowań na mokro lub na zimno. Arkusze laserowe, w kolorze czarnym lub pełnym kolorze, co zapewnia elastyczność dodawania grafiki i kodowania kolorów. Trwałość druku może być wystarczająca, nawet w przypadku ekspozycji na światło UV. Etykiety laserowe nie są zalecane do rygorystycznej ekspozycji chemicznej. Największą wadą drukarek arkuszy jest to, że nie można drukować jednej etykiety na raz. Każde przejście drukarki wymaga wydrukowania całego arkusza – nawet jeśli jest potrzeba tylko jednej lub dwóch etykiet i nie zaleca się ponownego drukowania wydrukowanego arkusza w celu wydrukowania nieużywanych etykiet, ponieważ może to spowodować uszkodzenie drukarki etykiet.

100% zadowolonych klientów

Potwierdzone komentarzami

Szybka wysyłka

Wysyłka 1-2 dni robocze

Największa oferta

Czołowi producenci sprzętu

Bezpieczne zakupy

Przedpłata / Za pobraniem

Zadzwoń teraz