Chcesz porozmawiać?

Zadzwoń do nas (+48) 513 154 660

Nasze media społecznościowe

drukarka kart plastikowych zebra zc350

Jak wybrać drukarkę kart plastikowych?

Jak wybrać właściwą drukarkę kart identyfikacyjnych?

Nie wszystkie drukarki kart identyfikacyjnych ze zdjęciem są takie same. Zapewnienie odpowiedniej drukarki do danego zadania wymaga dokładnego zbadania Twoich potrzeb. Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby uzyskać więcej informacji na temat wyboru najlepszej drukarki kart identyfikacyjnych dla Twoich potrzeb.

 

PYTANIA, KTÓRE POMOGĄ CI WYBRAĆ DRUKARKĘ KART IDENTYFIKACYJNYCH

Będziesz drukował na jednej stronie czy na obu stronach swoich kart?

Niektóre drukarki kart drukują tylko na jednej stronie karty, zwykle określane jako drukarki jednostronne. Drukarki kart, które mogą drukować na obu stronach karty w jednym cyklu drukowania, są również określane jako dwustronne lub dupleksowe. Jeśli chcesz drukować w kolorze i/lub monochromatycznie po obu stronach karty, wybierz dwustronną drukarkę kart.

Będziesz potrzebował zakodować pasek magnetyczny lub kartę inteligentną?

Paski magnetyczne to ten ciemny pasek na odwrocie karty kredytowej lub identyfikacyjnej. Paski te przechowują dane i są często używane w aplikacjach kontroli czasu i obecności lub dostępu do miejsc. Wszyscy producenci drukarek oferują opcjonalne kodowanie pasków magnetycznych na przynajmniej niektórych drukarkach. Należy rozważyć dodanie urządzenia kodującego kartę lub wybrać odpowiednią drukarkę, która już posiada lub w przyszłości może zostać zaktualizowana do kodowania kart.

Jeśli potrzebujesz karty identyfikacyjnej, aby przechowywać więcej informacji i bezpieczniej niż pozwala na to pasek magnetyczny, możesz wybrać kartę inteligentną z chipem pamięci osadzonym w niej. Zmniejszający się koszt takich kart daje nawet najmniejszym organizacjom możliwość zwiększenia pojemności pamięci. Praktycznie wszyscy producenci drukarek oferują opcjonalnie stacje kontaktowe kart inteligentnych. Ponieważ większości stacji kontaktowych kart inteligentnych nie można dodać do drukarki po zakupie, sugerujemy zamówienie tej opcji z góry.

Jaki wolumen wydruku przewidujesz?

Jeśli planujesz wydrukować wiele kart na sesję lub na rok, poszukaj drukarki, która jest zbudowana w celu utrzymania wysokiego wolumenu druku. Drukarki te zazwyczaj zawierają pojemniki  na karty (wejściowe i wyjściowe), które posiadają więcej niż 100 kart.

Jaką trwałość kart potrzebujesz?

Rozważ drukarkę kart identyfikacyjnych, która jest zdolna do laminacji, jeśli karty muszą wytrwać dłużej niż rok, będą używane na zewnątrz lub będą narażone na kontakt z substancjami chemicznymi lub ściernymi. W procesie laminacji, cienka przezroczysta lub holograficzna warstwa ochronna przylega do powierzchni karty, chroniąc jej obrazy i informacje. Jeśli wybierzesz drukarkę przystosowaną do laminacji, upewnij się, że używasz kart kompozytowych PET/PVC zamiast kart w 100% PVC. Karty kompozytowe PET/PVC są zaprojektowane tak, aby wytrzymać ciepło wytwarzane podczas procesu laminacji.

Potrzebujesz zabezpieczenia karty identyfikacyjnej?

Istnieje wiele sposobów ochrony wydrukowanych kart przed nieautoryzowanym powielaniem. Jedną z metod jest wykorzystanie opcjonalnej stacji laminacyjnej, która jest dostępna z wieloma średnio- i wysokopoziomowymi drukarkami kart identyfikacyjnych. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje karty teraz lub w przyszłości, rozważ zakup drukarki przystosowanej do laminacji.

Czy drukarka kart plastikowych będzie podłączona do sieci, aby wiele komputerów mogło z niej drukować?

Większość drukarek kart plastikowych jest teraz standardowo wyposażona w interfejs USB. Łączność Ethernet jest również dostępna w wielu drukarkach kart. Wiele drukarek jest również dostępnych z połączeniem interfejsu równoległego równocześnie z portem USB, a inne oferują USB z interfejsem Ethernet. Możesz liczyć na naszą pomoc w wyborze drukarki, która zapewnia wymagany interfejs.

100% zadowolonych klientów

Potwierdzone komentarzami

Szybka wysyłka

Wysyłka 1-2 dni robocze

Największa oferta

Czołowi producenci sprzętu

Bezpieczne zakupy

Przedpłata / Za pobraniem

Zadzwoń teraz