Chcesz porozmawiać?

Zadzwoń do nas (+48) 513 154 660

Nasze media społecznościowe

jak wybrać drukarkę etykiet? dsg centrum

Jak wybrać drukarkę etykiet?

Jak wybrać drukarkę etykiet?

Jak wybrać drukarkę etykiet? Myśląc o zakupie drukarki etykiet do druku etykiet z kodami kreskowymi, należy pamiętać, że istnieją dwa rodzaje technologii druku: Direct Thermal – bezpośredni termiczy i Thermal Transfer – termo transferowy. Każda technologia ma swoje plusy i minusy. Kluczem jest wybór takiej, która najbardziej odpowiada potrzebom drukowanej etykiety. Zarówno bezpośredni transfer termiczny, jak i termo transferowy wykorzystują termiczną głowicę drukującą do nadawania ciepła drukowanej powierzchni. Transfer termiczny wykorzystuje rozgrzaną taśmę do „przeniesienia” pożądanych danych na nośnik. Bezpośredni druk termiczny nie wykorzystuje taśmy. – drukowane dane pojawiają się bezpośrednio na używanym nośniku. Drukarki termotransferowe mogą drukować na wielu różnych powierzchniach. Bezpośrednie media termiczne są wrażliwe na światło, ciepło i nadużycia, więc zwykle mają krótszą żywotność.

Bezpośrednia technologia termiczna jest mniej kosztowna w obsłudze dlatego, że nie jest wymagana żadna taśma. Są również wysoce niezawodne i trwałe, z niewielką liczbą ruchomych części. Wysoka niezawodność zapewnia minimalny czas przestoju na naprawy i konserwację. Większość współczesnych drukarek mobilnych wykorzystuje bezpośrednią technologię termiczną.

Przy przenoszeniu termicznym tusz ze wstęgi jest pochłaniany na powierzchnię nośnika. Ta technika zapewnia jakość obrazu i trwałość, której nie można porównać z innymi technologiami drukowania na żądanie.

Drukowanie kodów kreskowych

Jeśli druk kodów kreskowych jest kluczową sprawą, drukarki termiczne są idealnym wyborem. Druk termiczny jest popularnym wyborem (w porównaniu z drukarką atramentową lub laserem), ponieważ technologia termiczna jest bardzo precyzyjna, co jest niezwykle ważne przy drukowaniu kodów kreskowych. Jeśli jakość kodu kreskowego jest słaba, najprawdopodobniej będziesz mieć trudności ze zeskanowaniem kodów. Bez względu na to, czy drukujesz tekst, obrazy czy kody kreskowe, technologia termiczna zapewnia stałą jakość druku i dużą szybkość drukowania.

Aplikacja etykiet – która technologia jest najlepsza?

Dzięki bezpośredniemu drukowaniu termicznemu etykieta może z łatwością zostać prześwietlona na ciepło, światło lub inne ostre elementy w ich zamierzonym środowisku (na przykład na paletach w bezpośrednim świetle słonecznym), powierzchnia nośnika ciemnieje i uniemożliwi odczytanie tekstu lub kodu kreskowego. Ponieważ bezpośrednie media termiczne (papier, etykiety, opaski na rękę itd.) Są tak wrażliwe, że ta technologia nie jest zalecana w zastosowaniach, w których etykieta musi mieć długą żywotność. Jednakże, w zależności od warunków użytkowania, technologia zapewnia jakość i trwałość dla wielu zastosowań drukowania kodów kreskowych, w tym etykiet wysyłkowych, identyfikacji pacjentów i gości, pokwitowań i drukowania biletów.

Drukarki termotransferowe mogą przyjmować szerszą gamę nośników niż bezpośrednie modele termiczne, w tym papier, poliester i polipropylen. Drukarki termotransferowe mogą tworzyć niezwykle wytrzymałe opaski na rękę, znaczniki zasobów i etykiety certyfikacyjne, oprócz zwykłych etykiet, tagów i biletów. Media i wstążki muszą być starannie dopasowane, aby zapewnić wydajność i trwałość druku.

Wybierając odpowiednią kombinację wstążka-nośnik, a także kleje specjalistyczne, możesz tworzyć etykiety z kodami kreskowymi, które mogą wytrzymać ekstremalne temperatury, narażenie na działanie promieniowania ultrafioletowego, chemikalia i wiele innych. Typowe zastosowania termotransferowe obejmują:

  • Identyfikacja produktu
  • Śledzenie produktu
  • Oznaczanie zasobów
  • Oznakowanie certyfikacyjne
  • Oznaczanie zapasów.

Konfiguracja i koszt drukarki

Konfiguracja drukarki jest jednym z obszarów, w których dostępne są pewne oszczędności. Drukarki termotransferowe zwykle mają możliwość drukowania termotransferowego lub bezpośredniego termicznego. Jeśli organizacja zamierza drukować wyłącznie termicznie, dostępne są drukarki, które mają tylko bezpośrednie właściwości termiczne. Te drukarki są zazwyczaj mniej kosztowne w zakupie, ponieważ nie zawierają żadnego sprzętu niezbędnego do sterowania i kontrolowania taśmy. Wyeliminowanie elementów wstążki i samej wstążki powoduje, że drukarka jest mniej złożona i ma mniej części do zużycia i / lub zerwania, co skutkuje niższymi kosztami serwisowania i krótszym czasem przestoju drukarki. Dodatkowo, operatorzy nie muszą być zainteresowani ustawieniami wstęgowymi lub regulacjami, prowadzącymi do lepszego czasu pracy i większej wydajności. Proces zmiany taśmy termicznej wymaga przestojów. Nawet najlepszy operator potrzebuje kilku minut na wymianę zużytej wstęgi na nową, a przestoje kosztują pieniądze.

Wymagania dotyczące żywotności etykiety

Zanim wybierzesz technologię druku termicznego, powinieneś dokładnie rozważyć, ile czasu powinna przetrwać etykieta, a także jak ważne są informacje drukowane na etykiecie. Etykiety z nadrukiem termicznym bezpośrednim nie mają takiego samego okresu trwałości, jak etykiety z nadrukiem termotransferowym.

Jeśli przedmiot oznaczony będzie używany przez dłuższy czas lub będzie wystawiony na działanie ciepła, słońca lub chemikaliów, należy udać się w kierunku technologii termotransferowej. Przykłady mogą obejmować produkty farmaceutyczne lub materiały niebezpieczne. Elementy te powinny prawdopodobnie wykorzystywać etykiety z nadrukiem termotransferowym, aby zapewnić długą żywotność.

Z drugiej strony, jeśli przedmiot ma krótki okres przydatności do spożycia i nie jest narażony na trudne warunki przez dłuższy okres czasu, wówczas metoda termiczna powinna spełniać twoje potrzeby. Paragony sprzedarzy, artykuły spożywcze i napoje oraz etykiety wysyłkowe są przykładami zastosowań, w których stosowana jest ta technologia.

Jak wybrać drukarkę etykiet? Dodatkowe punkty które warto wziąć pod uwage przy wyborze drukarki etykiet:

  1. Metoda drukowania – opisana już powyżej. Chociaż do wydruku kodów kreskowych można używać drukarki laserowej, nie jest ona wydajna w przypadku drukowania etykiet w przypadku krótkich serii (w tym pojedynczych etykiet) i nie drukuje dobrze na często używanych nośnikach syntetycznych. Druk termiczny został zaprojektowany do drukowania etykiet na żądanie, tworząc ostre, wyraźne kody kreskowe dla szerokiej gamy zastosowań.
  2. Rozdzielczość drukowania – Kody kreskowe wymagają przejrzystości, aby można je było zeskanować i przeczytać. Symbolika kodu kreskowego składa się z szeregu słupków o różnych szerokościach (kody 1D). Kupując termiczną drukarkę etykiet, należy wziąć pod uwagę rozdzielczość drukowania, która może wynosić 203 punktów na cal (dpi), 300 dpi lub nawet 600 dpi w przypadku zastosowań specjalnych. Im większa liczba punktów na cal, tym lepsza rozdzielczość. Kod paskowy drukowany z rozdzielczością 200 dpi nie będzie tak wyraźny, jak wydrukowany z rozdzielczością 300 dpi, co oznacza ponad 200 procent więcej dpi. Różnica w kosztach między 203 a 300 dpi jest nominalna. Jeśli twoje kody kreskowe są wystarczająco duże, rozdzielczość 203 dpi jest w porządku. Ale jeśli używasz termicznej drukarki etykiet z kodami kreskowymi do tworzenia kodów kreskowych o wysokiej gęstości, kodów kreskowych 2D, drobnych czcionek lub szczegółowej grafiki, rozważ wybór drukarki o wyższej rozdzielczości.
  3. Wielkość wolumenu wydruku – Niektóre drukarki kodów kreskowych są zaprojektowane tak, aby obsługiwały dużą ilość wydruku etykiet, a inne najlepiej nadają się do małych serii. Jeśli zamierzasz używać termicznej drukarki etykiet z kodami kreskowymi do okazjonalnego drukowania na żądanie, prędkość drukowania nie jest problemem, ale na pewno nie chcesz spowolnić produkcji, ponieważ Twoja drukarka nie nadąża za wyższą wydajnością.
  4. Maksymalny rozmiar etykiety – Różne drukarki obsługują różne rozmiary etykiet. Mała drukarka może zwykle pomieścić etykiety o szerokości do czterech cali. Jeśli etykiety będą wieksze należy dobrać drukarkę w większą głowicą drukującą.
  5. Łączność. Czy twoja drukarka etykiet będzie przechowywana w jednym miejscu, czy potrzebujesz drukarki mobilnej? Jeśli ma być podłączona, czy trzeba ją podłączyć przez porty Ethernet, USB, szeregowe lub równoległe? Upewnij się, że wybrana drukarka jest wyposażona w odpowiedni port.

Gdyby jednak powyższe informacje były niewystarczające zapraszamy do kontaktu. Nasz pracownik przeprowadzi z Państwem krótki wywiad po którym dobierze odpowiedni sprzęt.

Kontakt
100% zadowolonych klientów

Potwierdzone komentarzami

Szybka wysyłka

Wysyłka 1-2 dni robocze

Największa oferta

Czołowi producenci sprzętu

Bezpieczne zakupy

Przedpłata / Za pobraniem

Zadzwoń teraz