Chcesz porozmawiać?

Zadzwoń do nas (+48) 513 154 660

Nasze media społecznościowe

dyrektywa tytoniowa schemat dsg centrum czytniki kodów

Dyrektywa tytoniowa

Dyrektywa tytoniowa. Czytniki kodów. W związku z wejściem w życie Dyrektywy Unijnej nr 2014/40/UE, Dyrektywy Tytoniowej TPD, każdy podmiot, który prowadzi sprzedaż wyrobów tytoniowych, w szczególności producenci, dostawcy i hurtownie, zostaje zobowiązany do rejestracji w systemie śledzenia wyrobów tytoniowych Track&Trace. Wiąże się to z obowiązkiem m.in. oznaczania każdej paczki papierosów, ale również opakowań zbiorczych wprowadzonych do obrotu na terenie Unii Europejskiej, za pomocą specjalnych kodów 2D.  Jest to częścią unijnego systemu śledzenia ruchu i pochodzenia tych produktów i pozwoli potwierdzić legalność produktu.

Dyrektywa tytoniowa wymaga od systemu również śledzenia produktów przez wszystkie podmioty uczestniczące w obrocie do ostatniego dystrybutora przed pierwszym punktem detalicznym – czyli sklepem.

Punkt detaliczny nie jest zobowiązany do rejestrowania przyjęcia wyrobów tytoniowych, ale jest odzwierciedlony w systemie przez dostawcę wyższego poziomu, czyli np. hurtownika. Jedyną koniecznością dla detalistów jest rejestracja w systemie.

Na wiele pytań z zakresu interpretacji przepisów w tej materii odpowiada również Ministerstwo Finansów na stronie https://www.podatki.gov.pl/akcyza/system-sledzenia-wyrobow-tytoniowych-track-trace/pytania-i-odpowiedzi/

Proponujemy bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych, które spełniają wymogi odczytu informacji z produktów tytoniowych, w tym kodów Dot Code:

  1. Zebra DS3678 HD
  2. Zebra DS8178 
  3. Newland HE52BT Bonito
100% zadowolonych klientów

Potwierdzone komentarzami

Szybka wysyłka

Wysyłka 1-2 dni robocze

Największa oferta

Czołowi producenci sprzętu

Bezpieczne zakupy

Przedpłata / Za pobraniem

Zadzwoń teraz