Chcesz porozmawiać?

Zadzwoń do nas (+48) 513 154 660

Nasze media społecznościowe

Magazyn i skaner kodów kreskowych 2D

Magazyn i skaner kodów kreskowych 2D

Skanery kodów kreskowych 2D w połączeniu z magazynem osiągają niesamowite rezultaty, takie jak:

– Znaczące usprawnienie procesów

– Przestrzeganie mandatów legislacyjnych

– przyspieszenie sprzedaży.

– większe zadowolenie klientów

– Osiągnięcie kolejnego poziomu produktywności i rentowności, którego organizacje oczekują.

I coraz więcej magazynów zdaje sobie z tego sprawę. Według Honeywell, sprawozdanie VDC wykazało, że “średnioroczny wzrost w sektorze obrazowania 2D prawdopodobnie wyniesie od 17 do 22 procent”. Uważają to za imponujące tempo wzrostu dla każdej technologii.

Tak więc kody kreskowe 2D są niezmiernie popularne. Co sprawia, że połączenie magazynu i skanera kodów kreskowych 2D jest tak skuteczne?

Cieszą się korzyściami, których nie mają inne połączenia.

Według Zebry, magazyny, które na co dzień korzystają ze skanerów kodów kreskowych 2D, mają przewagę nad konkurencją. “W przeszłości skanery laserowe były preferowaną technologią w magazynie ze względu na szybkość, dokładność i możliwość odczytu z dużym zasięgiem. Jednak w miarę jak kody kreskowe 2D stają się coraz bardziej powszechne, a technologia obrazowania staje się coraz bardziej dojrzała, producenci odkrywają teraz, co oferują czytniki z imagerami pod względem elastyczności, identyfikowalności i zgodności z normami prawnymi”.

 

To prawda. Skanery 2D oferują wyraźną przewagę nad konkurencją, w tym niegdyś popularnym skanerem laserowym.

 • Skanery kodów kreskowych 2D odczytują zarówno kody kreskowe 1D jak i 2D, co jest wspaniałą wiadomością dla magazynów, które muszą przyspieszyć przetwarzanie. Zamiast używać dwóch urządzeń do jednego zadania, pracownicy mogą używać jednego skanera do kilku zadań! (I są one kompatybilne wstecznie.)
 • Odczytywanie uszkodzonych lub źle wydrukowanych kodów kreskowych to także plus użycia skanera 2D.
 • Pracownicy magazynu mogą szybko i łatwo przechwytywać kody kreskowe pod dowolnym kątem podczas współpracy z wielokierunkowymi skanerami kodów kreskowych 2D. To naprawdę pomaga przy odczytywaniu trudno dostępnych kodów kreskowych na półkach i stosach.
 • Kody kreskowe 2D mogą przenosić tysiące znaków alfanumerycznych, podczas gdy kody liniowe (1D) mogą zarządzać tylko około 25. Większe pakiety znaków oznaczają więcej danych do zapisania i udostępnienia, co jest korzystne dla każdego obszaru operacyjnego magazynu.

 

Łatwo przystosowują się do innych potrzeb.

Magazyny nie są najbardziej przytulnymi miejscami. Ograniczona przestrzeń magazynowa, stale przemieszczające się produkty oraz pracownicy, których czas pracy jest ograniczony, konkurują o uwagę na zatłoczonych półkach, korytarzach i dokach.

Skanery kodów kreskowych 2D bez wysiłku dostosowują się do wielu potrzeb magazynów. Kody kreskowe 2D są fizycznie mniejsze niż kody liniowe, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla regałów magazynowych, które są zazwyczaj wąskie i mają różną wysokość. W takich sytuacjach sensowne jest sprzężenie z dalekosiężnym czytnikiem kodów kreskowych 2D. Zebra podpowiada jeden z takich przykładów.

Producent żywności umieścił bardzo małe i gęste kody kreskowe 1D na wąskich pionowych regałach w swoich magazynach do lokalizowania towarów. Ponieważ etykiety można było dekodować tylko na krótkich dystansach, operator wózka widłowego musiał opuścić wózek widłowy, aby je zeskanować. Prostym rozwiązaniem było użycie kodów kreskowych Data Matrix, które łatwo mieszczą się na wąskich regałach oraz skanera 2D Symbol, który może je dekodować z odległości do 10 stóp. Operator wózka widłowego może teraz pozostać na wózku widłowym i efektywnie zbierać wszystkie potrzebne informacje dotyczące kompletacji.

Bezpośrednie światło słoneczne może również okazać się kłopotliwe dla pracowników magazynu, którzy korzystają z tradycyjnych czytników kodów kreskowych do odczytywania kodów kreskowych na zapasach przechowywanych na zewnątrz. Imagery 2D eliminują tę sytuację i potencjalne związane z tym przestoje pracy poprzez dokładne wychwytywanie kodów kreskowych na przedmiotach umieszczonych w jasnych nasłonecznionych miejscach.

Możesz na nich polegać.

Czy wiesz, że jedyną ruchomą częścią skanera 2D jest przełącznik wyzwalający (spust) ?

Mniej ruchomych części oznacza mniejsze ryzyko awarii sprzętu, czego magazyny starają się uniknąć za wszelką cenę.

“Czas i koszt naprawy awarii sprzętu są trzy do pięciu razy wyższe niż w przypadku planowanej naprawy tego samego sprzętu przed awarią”.

Postęp technologiczny dzisiejszych imagerów gwarantuje postęp technologiczny:

 • Prawie 100% wskaźniki odczytu
 • Przetrwanie wielokrotnych upadków na beton w standardowych odległościach od 4 do 6,5 stóp lub więcej w celu zapewnienia długotrwałej wydajności w szybko zmieniających się warunkach.
 • Doskonała odporność na ciecze i cząsteczki kurzu dzięki zaawansowanym klasom szczelności IP, które chronią urządzenia 2D.
 • Operacje bez zarazków, dzięki modelom z obudowami przygotowanymi do dezynfekcji, które są odporne na powtarzające się czyszczenie przy użyciu ostrych środków chemicznych.

Ich użycie nie wymaga dodatkowego wysiłku.

Skanery kodów kreskowych 2D wykorzystują silniki skanerów obszarowych (area imager), które przechwytują obrazy (cyfrowe) kodów kreskowych wykorzystując  kilka rzędów malutkich żarówek i migające światło. Dlatego mogą poprawnie odczytywać kody uszkodzone lub źle wydrukowane.

Ta funkcja sprawia również, że skaner kodów kreskowych 2D jest dość elastyczny, co jest cechą charakterystyczną dla każdego zapracowanego magazynu, którą uwzględnia się przy wyborze skanera kodów kreskowych. Każdy pracownik ma inne zadania i musi skanować różne przedmioty w różnych miejscach w różnym czasie. W połączeniu z właściwym czytnikiem 2D, pracownicy mogą:

 • Automatycznie skanować kody kreskowe o niskiej i wysokiej gęstości na elementach, które są bardzo blisko lub daleko, bez zmiany ustawień.
 • Łatwo przechwytywać dowodu odbioru lub dostawy poprzez cyfrowe obrazowanie podpisów na miejscu.
 • Bez wysiłkowo minimalizować oszustwa, przechowując obrazy uszkodzonych towarów, przedmiotów, które nie podlegają kontroli oraz produktów gorszej jakości.

 

Z deklaracją firmy Intermec, że “magazyny średniej wielkości tracą około 3000 godzin rocznie z powodu nieefektywności siły roboczej“, inwestycja w solidną relację z wszechstronnym czytnikiem kodów kreskowych 2D ma oczywisty sens biznesowy.

Mogą funkcjonować harmonijnie przez lata.

Każdy oczekuje zwrotu z inwestycji. Dotyczy to z pewnością magazynów, które stoją przed coraz większymi wyzwaniami, ponieważ technologia szybko się zmienia, a lokalne rozwiązania przemieszczają się do chmury, co pozwala firmom “dokonywać zmian w swoich rozwiązaniach bez obawy o negatywny wpływ na inne części operacji logistyczno magazynowych“.

Jaką rolę odgrywają skanery 2D w tej transformacji?

Dzięki możliwości szybkiego i poprawnego odczytu prawie każdego kodu kreskowego, skanery (imagery) 2D stanowią rozwiązanie na lata. Ich początkowe koszty mogą  okazać się duże, ale korzyści płynące z ich zakupu znacznie przewyższają korzyści skanerów laserowych. Zaufana trwałość, wszechstronność i niezawodność skanerów kodów kreskowych 2D przekonuje magazyny, które rozwijają się razem w ciągle zmieniającym się świecie.

Czy jesteś gotowy, aby przenieść swoje operacje skanowania na wyższy poziom? Skontaktuj się z DSG Centrum! Dobierzemy odpowiednie urządzenia i pomożemy płynnie przejść na skanowanie kodów kreskowych 2D.

100% zadowolonych klientów

Potwierdzone komentarzami

Szybka wysyłka

Wysyłka 1-2 dni robocze

Największa oferta

Czołowi producenci sprzętu

Bezpieczne zakupy

Przedpłata / Za pobraniem

Zadzwoń teraz