RFID wykorzystuje fale o częstotliwości radiowej do bezprzewodowego przesyłania danych. W zależności od potrzeb biznesowych rozwiązania RFID mogą obejmować czytniki podręczne lub stacjonarne lub skanery, anteny, drukarki i oprogramowanie pośrednie.

    To, co wyróżnia RFID, to jego wyjątkowa zdolność do szybkiego i wydajniejszego lokalizowania, uwierzytelniania i śledzenia oznakowanych przedmiotów niż inne systemy. Dzięki RFID użytkownicy mogą skanować setki oznaczonych przedmiotów jednocześnie, machając ręcznym czytnikiem lub automatycznie za pomocą stałego czytnika lub pasywnej anteny, która nie wymaga pracy ręcznej. Bardziej zaawansowane niż rozwiązania z kodami kreskowymi, tagi RFID można odczytać bez linii wzroku, a ich zasięg odczytu może sięgać ponad 65 stóp lub 20 metrów.

RFID może skrócić czas rutynowego zadania (np. Inwentaryzacji) z godzin do minut.

RFID gromadzi również bogactwo danych na poziomie szczegółowym (lokalizacje i przemieszczanie aktywów, przepływ pracy i wiele innych krytycznych elementów operacyjnych), a firmy wykorzystują te dane do zmiany sposobu prowadzenia działalności, zwiększania wydajności i obniżania znacznych kosztów.

Niemal każda branża – od opieki zdrowotnej i handlu detalicznego po produkcję, transport i logistykę – stoi przed wyzwaniem związanym z połączeniem technologii z zasobami i pracownikami w spójny, w pełni skalowalny ekosystem operacyjny. Mogą to zrobić tylko inteligentne technologie, takie jak RFID.

W ciągu ostatnich kilku lat projektowanie, integracja i wdrażanie technologii RFID w prawie każdej branży stały się łatwiejsze. Koszty spadły. Wzrosła niezawodność. Zwrot z inwestycji się opłaca.

Przykładowe przypadki użycia obejmują:

  • Śledzenie w łańcuchach dostaw
  • Śledzenie zasobów w czasie rzeczywistym dla handlu detalicznego, placówek medycznych i magazynów
  • Zarządzanie apteką
  • Ograniczona kontrola dostępu
  • Bilety na imprezy i karnety
  • Kioski konsumenckie

Korzyści z RFID obejmują:Rozwiązania RFID

  • Skrócony czas i zwiększona dokładność inwentaryzacji
  • Zautomatyzowane procesy zmniejszające liczbę godzin pracy
  • Zwiększeni pracownicy, aby uwolnić swój czas na zadania o wyższej wartości
  • Wgląd w dane w celu ujawnienia nowych możliwości i wykorzystania ich w czasie rzeczywistym

Technologia RFID jest wykonywana prawidłowo, gdy dostawca rozwiązania wykorzystuje najlepszy sprzęt i materiały eksploatacyjne, integruje rozwiązanie z odpowiednim oprogramowaniem i architekturą w celu zapewnienia interoperacyjności oraz udostępnia dane i umożliwia ich działanie. To wszystko jest wykonalne, ponieważ technologia RFID ewoluowała, aby stać się wydajnym i praktycznym rozwiązaniem, które ujawnia możliwości ukryte na widoku, umożliwiając firmom wykorzystanie tych możliwości w czasie rzeczywistym w celu przekształcenia ich działalności w celu uzyskania przewagi konkurencyjnej.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Zadzwoń teraz